هیرفیلر یک ماده است که به طور عمده برای تزریق در پوست سر استفاده می‌شود و به عنوان یک روش غیرجراحی برای افزایش موی سر استفاده می‌شود. این ماده معمولاً شامل اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. تزریق مزوژل هیرفیلر یکی از روش‌های درمانی در زمینه بهبود کیفیت موها و افزایش ضخامت آنها است. این محصول حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک، پپتیدها، و عوامل تغذیه‌ای است که بهبود و تقویت ساختار موها را هدف قرار می‌دهد. این ماده‌ها ریشه مو را تقویت و ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه و ریزش موی ژنتیکی را درمان میکند.

همچنین به دلایل افزایش سن و تغییرات هورمونی، بافت مو کمرنگ میشود و مو ها نازکتر به نظر میرسند. با توجه به ترکیبات مغذی موجود در هیرفیلر، موها را بازسازی و از داخل تقویت میکنند. در نهایت موها پرتر به نظر می‌آیند. با تقویت موها و مهار رادیکال‌های آزاد، مقاومت موها در مقابل عوامل آسیب زننده و مضر همچون آلودگی‌های محیط و نور خورشید نیز افزایش پیدا میکند.

کاربرد هیرفیلر

همان طور که می‌دانید استفاده بیش از حد از سشوار، رنگ موها و همچنین آلودگی موجود در محیط از جمله مواردی هستند که آسیب زیادی به موی سر می‌زنند. همین این موارد نازک شدن مو و در نتیجه ریزش آن را به همراه دارند. به علاوه در برخی از افراد سطح ریزش افزایش پیدا میکند و منجر به طاسی میشود یا باعث کاهش تراکم موها در سر و کم پشتی می‌گردد. در صورت بروز این مشکلات برای موی سر‌، تزریق مزوژل هیرفیلر یکی از بهترین راهکارها برای تحریک رشد مجدد مو است. همچنین استفاده از این مزو ژل نوعی روش درمانی، همچون یک لایه محافظ اطراف فولیکول‌های مو عمل میکند و در نهایت از آنها مقابل عوامل خطرناک مختلفی مثل نور خورشید، آلودگی محیط و استرس نیز مراقبت میکند.

8 تاثیر چشمگیر هیرفیلر بر رشد مجدد مو

 1. رشد مجدد مو: با استفاده از هیرفیلر، نواحی خالی سر دوباره پر از مو می‌شوند. زیرا مواد مغذی موجود در آن باعث تقویت ریشه موهای از دست رفته و درنهایت رشد مجدد می‌شود. همین امر موجب خط رویش طبیعی موی سر میشود و موی قسمت‌های مختلف سر به طور یکنواخت و متقارن رشد میکند.
 2. تحریک فولیکول‌های مو: استفاده از مزوژل هیرفیلر به عنوان یک نقطه تزريقي برای تحريك فوليكول‌هاي مو، باعث افزایش جذب عناصر غذایی و اکسیژن به فوليكول‌ها و تسريع رشد مو میشود.
 3. ترمیم و تقویت ساختار و ریشه موها: اسید هیالورونیک و دیگر مواد موجود در هیرفیلر مانند مرطوب ‌کننده و ترمیم‌ کننده برای موها عمل میکنند که باعث بهبود الاستیسیته و قوام موها شود.
 4. افزایش حجم و ضخامت: هیرفیلر می‌تواند به موها حجم و ضخامت بیشتری بدهد که ممکن است برای افرادی که می‌خواهند موهای خود را پر و زیباتر نشان دهند، جذاب باشد.
 5. افزایش رطوبت: اسید هیالورونیک در مزوژل هیرفیلر باعث حفظ رطوبت در پوست و فولیکول‌های مو شده و باعث رشد سریع‌تر موها می‌شود.
 6. تحریک فعال سلول‌های موی سر: هیرفیلر با تحریک فعال سلول‌های پوست، باعث تقویت رشد و تقویت مجدد مو میشود.
 7. تغذیه موها: مواد تغذیه‌ای موجود در هیرفیلر ممکن است به تغذیه بهتر موها کمک کنند و سلامتی آنها را افزایش دهند.
 8. افزایش تغذیه پوست: هیرفیلر با افزایش تغذیه و رطوبت پوست، بهبود رشد و سلامت مو را نیز افزایش دهد.

هیر فیلر دکتر سی جی

نحوه استفاده از Hair Filler Dr.CYJ جهت درمان ریزش مو

بعد از این که تزریق هیرفیلر انجام میشود، مواد فعال تقویت کننده ریشه مو کم‌کم در پوست سر منتشر میشود و به ریشه‌ها میرسد. کلیه مواد تزریقی به طور 24 ساعته ترکیبات مغذی و مورد نیاز فولیکول مو را تامین میکند و پس از هر دفعه تزریق، تا 2 هفته ادامه دارد. لازم به ذکر است که تعداد جلسات مورد نیاز جهت درمان ریزش مو یا این فیلر و میزان دوز تزریقی، به عواملی مختلفی همچون نوع و کیفیت موهای فعلی، سطح ریزش موها و شرایط فرد بستگی دارد. به طور میانگین سه جلسه درمان با فاصله 15 روز برای هر فرد مورد نیاز است که در برخی افراد امکان دارد تعداد جلسات 2 الی 4 ماه بیشتر شود. تراکم موها در اغلب افراد پس از 8 هفته به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و ضخامت آنها نیز نسبت به قبل از درمان تغییر محسوسی پیدا میکند.

عوامل موثر در تاثیر هیرفیلر بر مو

تاثیرات هیرفیلر بر رشد مجدد مو ممکن است به شرایط و نیازهای هر فرد بستگی داشته باشد. در زیر تأثیرات عمده هیرفیلر بر موها ذکر شده‌اند. به هر حال، مهم است که بدانید هیرفیلر به تنهایی راهکار دائمی برای مشکلات ریزش مو نیست و تأثیرات آن ممکن است موقت باشد. همچنین، قبل از استفاده، مشاوره با یک پزشک متخصص یا متخصص زیبایی ضروری است تا بهترین راه حل برای نیازهای شما مشخص شود.

 • مواد تشکیل دهنده: مزوژل هیرفیلر حاوی مواد تشکیل دهنده از جمله اسید هیالورونیک، آمینو اسیدها و ویتامین‌ها است که به رشد و تقویت مو کمک می‌کنند.
 • پروتئین‌ها و آمینو اسیدها: حضور پروتئین‌ها و آمینو اسیدها در مزوژل هیرفیلر باعث تقوية ساختار مو، جلب عنصر غذایى به فوليكول، حفظ رطابت مناسب پوست سر و بهبود شده که منجر به رشد سالم‌تر و قابل لمس شدن بالاترى میشود.
 • سیگار، رژیم غذایی نادرست، استفاده از محصولات شیمیایی به طور مداوم و استرس موجب نازک شدن و رزش مو میشود.

نتیجه‌گیری

براساس موارد ذکر شده، فیلر مو به عنوان یک ماده تزریقی در سر با تکنیک میکرو تزریق در قسمت زیر پوست سر تزریق میشود. در نتیجه با نفوذ در ریشه مو، موجب تقویت فولیکول مو و رشد مجدد آن میشود. در حقیقت هیالورونیک اسیدی که در ترکیبات این ماده وجود دارد، موهای سر را هیدراته و آبرسانی و در نهایت فیبروبلاست‌ها منجر به تولید کلاژن جدید میکنند. همچنین گردش خون در پوست سر را بهبود میبخشد و علاوه بر حفظ خاصیت ارتجاعی و جوانسازی به عملکرد هر چه بهتر فولیکول مو کمک میکند. به علاوه راهکاری است به منظور جلوگیری از ریزش مو و توقف آن به شمار می‌آید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *